fbpx

Ile zarobiłem i jak rozrósł się mój projekt w 2020 roku?

wspomnieniageja-com_podcast_2021-02-10_ile-zarobilem-i-jak-rozrosl-sie-moj-projekt-w-2020-roku

Wielu ludzi jest ciekawych co do moich zarobków, jeśli nie wszyscy. Wcześniej nie zarabiałem na moim blogu, teraz, dzięki wam mam jakieś grosze. Za co bardzo dziękuję, proszę o więcej i jest mi miło, kiedy widzę każde +1.

Chciałbym w tej publikacji pokazać i przeanalizować nasze wspólne wyniki. Jestem przekonany, że kiedy zrozumiecie co i skąd się bierze oraz w jaki sposób jest naliczane, to lepiej będziecie mogli mi pomagać, a to z kolei pozwoli mi na swobodniejsze działanie, a dzięki temu będę mógł spokojnie sobie pisać (pracować), bo na początek będę miał pieniądze na czynsz i internet. O resztę będziemy się martwić później. ? Dla jasności, przychody i ruch, jaki będę tu omawiał, jest wyłącznie analizą z 2020 roku. ?

Zacznę od omówienia statystyk dostarczonych z Google Analytics.

W czasie działania systemu Analytics w 10.176 osób wykonaliście 21.304 odsłon. Wszystkie sesje po podliczeniu trwały 1 minutę i 20 sekund. Współczynnik odrzuceń jest wynikiem bardzo krótkich sesji poniżej pół minuty wyświetlenia tylko jednej strony i nagłego wyjścia i wynosi 20,77%, które jest wynikiem nagłych wyjść (a przynajmniej tak zinterpretowanych przez algorytm) wynoszących 24,63% wizyt. Na moich 9.228 wyświetlanych przez was stronach pojawiło się 27.086 reklam i zarobiłem szalone 4,03 USD.Yeaaaaaah❗?

Jak widzicie na statystykach, blog zaliczył 2 przystanki, ponieważ pierwsza miała miejsce przez ponad miesiąc z powodu mojej firmy hostingowej, a potem kolejna w sumie, to nie pamiętam. Być może powstała, kiedy odnawiałem stronę lub motyw się zaktualizował i usunął mi się kod do śledzenia aktywności na stronie. Nie pamiętam.

Na tym screenie widzicie zebrane 276 PLN, z czego złotówka była Marty, która musiała przesłać w ramach weryfikacji. Przygotowałem opis i prosiłem was o wsparcie mnie w opłaceniu hostingu oraz domeny. Resztę dołożyłem z własnej kieszeni i udało się. Brawo my❗???

Teraz przejdziemy do statystyk WordPress’a.

Nie był cały czas podpięty, bardzo możliwe, że był wyłączony jakiś czas. Nie wiem, nie pamiętam. ? W każdym razie wedle WordPress’a odwiedziło was mojego bloga 4.665 i zaczytaliście się w 12.765 odsłonach. Nawet dwa razy polubiliście moje posty i napisaliście 28 komentarzy. ?

Co najczęściej czytaliście❓

Teraz pokażę wam i omówię dalsze statystyki, również z WordPress’a. Tutaj widzicie najchętniej czytane przez was wpisy. Najpierw wpadaliście na stronę główną, a potem czytaliście „Jak korzystać z aplikacji Grindr na komputerze❓?”, „Fellow.pl – bardzo dziwne wiadomości.”, stronę mojego sklepu. Byliście również ciekawi „Jak wygląda autor tego bloga❓? – mam twarz ?.”, „Mieszkam z Tomkiem, to mój współlokator.. ?”, blog (była jakiś czas zakładka z blogiem, której już nie ma), „Seksoferta z Grindra i nieautoryzowany screen.” i „Obiecałem, więc pomimo utrudnień z Twojej strony – dotrzymuję obietnicy.” oraz „Co to są „połamane nadgarstki”❓?”.

Jak do mnie trafialiście❓

Najczęściej wpisując w wyszukiwarkę: fellow.pl, amazon, gej sklep, grindr web, zdanie geja odnośnie lgbt, jak udostępnić galerię na fellow, wspomnienia geja, połamane nadgarstki, wspomnjenia geja.

Z jakich części świata czytaliście bloga❓

Gościłem was z Polski, Stany Zjednoczone, Unia Europejska (w sumie, to nie wiem, dlaczego tak WordPress określił ?‍♂️), Niemcy, Wielka Brytania, Holandia, Francja, Norwegia, Irlandia, Czechy.

W co klikaliście❓

Na moim blogu klikaliście w stronę logowania Grindr, na mojego Instagrama i Facebooka, moją zbiórkę co łaskę, kanał na , profil w serwisie Fellow.pl, a także odwiedzaliście możliwość zostawienia mi darowizny za pomocą PayPal.Me.

Skąd się u mnie wzięliście❓

Oczywiście, korzystaliście też bardzo chętnie z linków, które umieszczałem i przechodziliście na mojego bloga z: Facebooka, Instagrama, Jutuba, znajdz.lgbt, Twittera, aplikacji WordPress na Androidzie, z platformy blogger.com, z nieistniejącego bloga jednego chłopaka, o którym wspomniałem kilka razy oraz na portal gdzie zaoferowałem możliwość zaproszenia mnie do współpracy webepartners.pl.

Zgłosiłem swojego bloga do możliwości współpracy z reklamodawcami, jeśli zechcieliby skorzystać z mojej oferty. Prawdę powiedziawszy, to nie sądziłem, że w ogóle ktokolwiek będzie zainteresowany współpracą ze mną. Przecież robimy jeszcze małe cyferki.. a jednak ktoś sprawdzał mojego bloga kilka razy. ?

Pokażę wam teraz statystyki z Google Search Console, ponieważ te są bardzo piękne. ?

Kiedy szukaliście czegoś w wyszukiwarce, to mój blog pojawił się w waszych wynikach przez rok ponad 335 tysięcy razy, przy czym kliknęliście te wyniki wyszukiwania aż 2,67 tysiąca razy. Dodatkowo widzieliście mojego bloga średnio na 5-6 pozycji.

Jako ciekawostkę pokażę wam..

Dane w ujęciu procentowym z ostatniego kwartału z wtyczki dostępnej w moim WordPress’ie. Możecie zobaczyć procentowy udział wizyt. Ponad 60% wizyt pochodzi z wyszukiwarki, kolejne 23,18% odsłon pochodzi z social media. Następne 15,05%, to bezpośrednie wpisanie mojego adresu w wyszukiwarkę (prawdopodobnie było to „wspomnieniageja.com”) oraz referal (nie mam pojęcia, jak dokładnie wtyczka zinterpretowała przekierowania) i email (czyli mój newsletter jednak działa ?).

Z racji tego, że rozliczam się z wami z projektu, a nie tylko z zarobionych pieniędzy na blogu, to do 275 PLN ze zrzutki i 4,03 $ należy doliczyć również wpłatę donatorów na kwoty: 100 PLN i 50 PLN. Oczywiście w przypadku „darowizn jednorazowych” zakupionych u mnie w sklepie poza prowizją pobieraną od każdego sprzedawcy przez PayPal sam pozbawiłem się sporej kwoty, ponieważ chciałem taniej.. i przesłałem sobie na inne konto PayPal i zapłaciłem kolejne prowizje, więc z 50 PLN przez mój błąd, zostało mi lekko ponad 30 PLN – peszek. ?‍♂️

Forma podcastu, gdzie omawiam to wszystko, poniżej.

SAY NO TO HATE

2 thoughts on “Ile zarobiłem i jak rozrósł się mój projekt w 2020 roku?

  1. Maks

    W okolicach walentynek spodziewałem się innego rodzaju klikalnej bomby,? bo akurat nie należę do „wszystkich” ciekawskich czyimiś zarobkami (moje przez to ani nie wzrosną, ani nie zmaleją) i jako humanista tematy ekonomiczno-statystyczne ogarniam na tyle, na ile muszę. A śledząc uważnie Twojego bloga/kanał nie spodziewałem się jakichś zawrotnych zarobków z bloga i obstawiałem do max 4 USD. No, ale 4,03? Toż to już obrzydliwe bogactwo jest! ?? Oj, ruszyły mnie te 3 centy zbytku, bo to już kwalifikuje się do gigantów cyfrowych, więc pis już się tym zajmie, by Twoją daninę przetransferować do jedynie słusznej tv-pis, która najlepiej wie jakie paski się klikają, oczywiście jej ?

    1. Wspomnienia Geja

      Jeśli zdążę, to na walentynki będzie inny materiał. Ten miał być na 10-tego, lecz choć mógłbym „puścić” materiał jak się układał, to wolałem go dopracować, bo mam świadomość tego, że będzie się klikał.. i dlatego chciałem, aby był możliwie dopracowany (na tyle, na ile pozwolił mi szablon ?). Ludzie nieustannie zaglądają innym do portfela, o czym stanowią statystyki wyszukiwań. Dlatego też stworzyłem tekst i podcast zgodnie z zainteresowaniami ludu, a poza tym, nie muszę już odpowiadać na pytanie ILE ZAROBIAM/ŁEM, bo już jest materiał i planuję coroczne zestawienie. Jeśli chodzi o te ogromne kwoty, to istotnie, opodatkuję je, kiedy będę je wypłacał. Na ten moment wiszą sobie na koncie Google i jak uzbieram więcej.. to będzie szansa na wypłatę. Będą jeszcze inne teksty „na klikalność”, wyłącznie na moich zasadach. ?

Co Ty o tym sądzisz❓? Twoja opinia: