fbpx

Co to są „połamane nadgarstki”❓?

wspomnieniageja-com_co-to-sa-polamane-nadgarstki

Hej❗?
Kilka lat temu, kiedy to ukończyłem 18 lat i zacząłem poszukiwań dotyczących odpowiedzi na temat samego siebie, tego kim jestem, dlaczego ciągnie mnie do mężczyzn, dlaczego mnie podniecają natknąłem się m.in. na określenie „połamane nadgarstki”..

Gdzie się natknąłem z tym określeniem❓?

Na dzień dzisiejszy nie pamiętam dokładnie gdzie – na jakiej stronie, lecz do dzisiaj pamiętam jakie były wtedy, okoliczności, ponieważ kiedy zacząłem poszukiwać informacji na temat samego siebie, to też rozwiązywałem testy osobowościowe, gdzie wiele z nich wskazywało na to, że jestem gejem. Wtedy nie do końca wiedziałem w czym rzecz. Było to jedno ze znanych mi wyzwisk, tyle.

Oczywiście byłem na jakimś portalu randkowym dla gejów. Wtedy byłem przerażony mnogą ilością nagich zdjęć tych chłopaków starszych i młodszych. Nigdy wcześniej nie miałem styczności z pornografią, czy jakimikolwiek aktami i innymi obrazami nagości, szczególnie jeśli o mężczyznach mówimy. Kobiety nagie, dzisiaj już wiem, że wyretuszowane, już widziałem u mojego taty w jego świerszczykach, których nazw nie przytoczę – miałem kilka lat, jak się „dorwałem” do tego z bratem, bo nie było go w domu, a było to zakazane.. – jak każdemu dzieciakowi – „smakowało” to nam najlepiej.

Zatem na portalu randkowym..

Dokładnie. Na portalu randkowym, chyba to było gayromeo czy planet romeo – też nie pamiętam dokładnie, wiem, że zmienili swoją nazwę, gdzieś po drodze, chociaż ja już w tym czasie nie korzystałem z ich portalu. Niemniej jednak wtedy, kiedy natknąłem się na to określenie: „połamane nadgarstki” miało miejsce raczej właśnie na tym portalu lub na portalu fellow.pl na którym obecnie mam konto.

W jakich okolicznościach❓?

Jeden z wielu zagadujących do mnie, oczywiście w celu zaspokojenia swoich potrzeb seksualnych. Zapytał mnie, czy mam połamane nadgarstki – ja nie wiedziałem, o co tak na prawdę pyta. Prosiłem go o wyjaśnienie, lecz nie otrzymałem go.

Kilku kolejnych również mi nie chciało wyjaśnić, oburzali się o to, ze celowo zgrywam idiotę, a ja na prawdę nie wiedziałem, ponieważ jakby to określić – nie byłem biegły w temacie gejów i całego tego slangu, czy uproszczonych powiedzonek i określeń.

Starałem się tłumaczyć, że jestem cały, zdrowy i nie wdałem się ostatnio w żadną bójkę, więc ciało oraz nadgarstki mam całe i nie są połamane. Niestety frustracja moja, jak i moich rozmówców była wysoko napompowana

Co to oznacza❓?

W zasadzie określenie jest banalnie proste i z racji tego, że nie obracałem się nigdy wśród osób LGBT, nie skojarzyłem tego w żaden sposób. ?

Mnie osobiście to niby nie przeszkadza, lecz niestety do pewnego stopnia, bo jeśli chłopaki zaczynają się totalnie zachowywać jak kobiety, to mam ochotę strzelić takiemu mocno w głowę, żeby się opamiętał, ponieważ przez takie zachowanie środowisko LGBT jak i cały obraz osób nieheteronormatywnych jest zakrzywiony i sprowadzony do tego, co najczęściej się widuje na ulicach większych i mniejszych miast, czyli:

  • mężczyzn paradujących z torebeczkami,
  • mężczyzn przebranych za kobiety,
  • mężczyzn zachowujących się jak kobiety i to w bardzo przejaskrawiony, skrajny wręcz sposób właśnie, którego kobiety same się wstydzą.

Oczywiście dla przykładu zdjęcia poniżej ?

Raczej 3 zdjęcia dla przykładu zdecydowanie wystarczą, nie chcę, by ktoś z czytających przypadkiem zwymiotował na monitor, ponieważ o tyle ile w przypadku dziewczyn (kobiet) można to zrozumieć – ma to podkreślić ich kobiecość, czyli to, że są bezbronne, delikatne, to w przypadku mężczyzn jest to co najmniej nie na miejscu i osobiście nie darzę tego typu zachowań sympatią.

Rozumiem artystyczne podejście, duszę i wyrażanie się w taki sposób – jak w przypadku pokazów mody, niepraktycznej, gdzie na ketłokach chodzą mężczyźni ubrani futurystycznie ubrani (choć ja określiłbym to jako dziwnie) ponieważ często nie ma to jakiejś spójnej koncepcji, tylko wychodzi chłopak z misz-maszem na sobie jako wieszak i nie wiadomo o co chodzi – i oczywiście w takich wypadkach przyklaskuję, bo to jest sztuka, ja jej nie rozumiem, lecz projektant musiał coś tam jednak sobie wymyślić i coś stworzył, a chłopak jako, że jest żywym wieszakiem, musiał to zapresentować na pokazie i tyle.

Ba❗ Czasami sam osobiście pokazuję swoim znajomym „połamane nadgarstki”, kiedy nabijam się z siebie, jako, że wiedzą o tym, że jestem gejem i nawet czasami celowo mówię wtedy podwyższonym tonem, aby przytoczyć owy obraz tego, z czym się nie zgadzam.

Niestety, jestem bardzo przyjaźnie nastawiony, jestem tolerancyjny, lecz w tej kwestii raczej nikt mnie nie przekona. Być może jestem w błędzie, mylę się. Co nie zmienia faktu, że będąc mężczyzną należy przedstawiać swój obraz jako kretyna dodatkowo podpisując się hasłami LGBT, GAY i wieloma im podobnymi. Uważam, że mężczyźni mają wystarczająco ciężko, że nie trzeba jeszcze dodatkowo zniechęcać innych do nas, gejów taką prezencją. Niestety, mężczyźni mają gorzej i jest to udowodnione i poparte wynikami realnych badań, które głoszą (w skrócie), że „na dwie lesbijki można popatrzeć”, jak są razem ze sobą, ale dwóch chłopaków, to od razu „pedały jebane” i mają „wypierdalać”.

Konkludując.
Połamane nadgarstki, to określenie obrazu faceta, noszącego torebkę, czy też inne rzeczy: worki i woreczki w taki sposób, jak by im się ręce w nadgarstku połamały, choć tak nie jest. Oczywiście jest to określenie nie do końca mile stosowane i nie dziwię się temu. Życzę sobie i Wam, abyście nie widywali tego typu nadgarstków zbyt często, bo na prawdę pewny uścisk dłoni, czy zwyczajnie opuszczona ręka wraz z całym ramieniem, kiedy taśtasz jakąś torbę jest bardziej ułatwiająca Tobie zadanie (noszenie) jak i zarówno łatwiejsze dla ciebie, bo nie drętwieje ci ręka w łokciu, czy nadgarstku, a poza tym, możesz „normalnie” podnieść większy ciężar bez zmartwienia o to, czy coś ci się zdarzy.

SAY NO TO HATE

Co Ty o tym sądzisz❓? Twoja opinia: