fbpx

Jak zrobiłem walentynki❓🤔 Podrzucam prosty i tani pomysł.

wspomnieniageja-com_podcast_2021-02-13_jak-zrobilem-walentynki-podrzucam-prosty-i-tani-pomysl

Tym razem publikację rozpocząłem od podcastu, żeby jak najszybciej dostarczyć wam treść. Wpis jest później, bo zależało mi na tym, aby MOŻE komuś pomóc w jutrzejszym, walentynkowym dniu.. ?

Nie mam planu na ten tekst, więc teraz będzie uczta dla czytelników, bowiem postaram się opisać podcast. ? Dla słuchaczy powinna być uczta dla słuchu, ponieważ nagrałem go w prawdziwym stereo, co za tym idzie, jeśli ktoś będzie słuchał podcastu na słuchawkach, to będzie słyszeć prawą i lewą stronę – polecam. ?

Jutro mamy walentynki, dlatego podrzucę pomysł na coś miłego.

Jak wiecie (lub nie wiecie – ci, którzy śledzą, to wiedzą), dziś jest sobota, więc dzień „roboty”. Był u mnie kochanek jak co tydzień. ?

Kochanek pamięta o wszystkich świętach, okazjach i innych okolicznościach, dzięki którym można wręczyć mi prezenty. Z racji tego, że jutro są walentynki, a kochanek jutro będzie w pracy, to też nie spotka się ze mną. Dlatego też przyjechał dziś i przywiózł mi prezent, a ja wiedząc o tym, przygotowałem się i poprosiłem o 2-3 znicze (takie podgrzewacze z dyskontu).

Prezentów i niespodzianek nie lubię, bo jakoś tak wyszło. Wolę wszystko mieć zaplanowane, powiedziane i wiedzieć, co się dzieje, jak się dzieje i dlaczego. ?‍♂️ Kochanek zawsze pamięta o wszystkich okazjach i świętach. Przynosi mi prezenty na urodziny, walentynki, wielkanoce, dzień chłopaka, mikołajki i wszystkie inne okazje, niezależnie od tego, czy chcę bądź oczekuję prezentów, czy też nie. Wobec tego ja postanowiłem, że zrobię nam walentynki, niskobudżetowo, lecz jednak, żeby było coś inaczej, niż zawsze, bo on zawsze wszystko robi. Tym razem również nie obyło się bez prezentów ze strony kochanka, lecz ja wymyśliłem coś własnego. ?

Planem głównym był budyń jedzony „w klimaciku” romantycznym. Oczywiście w ciągu dnia, ciężko było o taki, więc też nie miałem całkowitej ciemni w pokoju. Zasłoniłem moje okno-drzwi i zapaliłem trzy podgrzewacze, o które wcześniej prosiłem kochanka, aby przywiózł, bo mówił, że ma wiele takich jeszcze, a ja nie chciałem kupować, skoro już są.

W podcaście mówiłem o przepisie na o tym, jak zrobić budyń, więc bardzo proszę. Uprzedzam, że nie jestem mistrzem kuchennym, więc nie zrobiłem budyniu, z nie wiadomo jakich składników. Jeśli chcecie zrobić taki, jaki zrobiłem ja, to będzie wam potrzebne: mąka, gorzkie kakao, mleko, cukier, woda plus jakieś owoce. Ja użyłem własnoręcznie wykonanego dżemu. Wy możecie użyć zakupionego w sklepie lub świeżych owoców albo mrożonych, które lubicie.

Żadnych proporcji nie podam, a jedynie orientacyjne ilości, ponieważ ja gotuję, opierając się na „mniej-więcej” ze względu na fakt, iż działanie zgodnie z przepisem nigdy nie udało mi się wykonać czegoś dobrego. ?‍♂️

Do większego rondla lub garnka wlejcie trochę wody (około 200 ml) i postawcie na palniku / grzałce / indukcji. Niech się grzeje. Kiedy już zacznie wrzeć, wlejcie do wody około 500-600 ml mleka.

Nie czekając aż mleko przywrze, lub wykipi, wsypcie do słoika (500-600 ml lub większego) 4 czubate łyżki stołowe mąki oraz 200 g kakao. Wlejcie do słoika wodę, pozostawiając miejsce, aby można było mieszać. Zakręćcie słoik i energicznie potrząsając, zmiksujcie mieszankę kakao i mąki. Możecie sprawdzić, czy masa się wymieszała, odkręcając słoik i sprawdzając, czy są grudki. Jeśli masa jest gęsta, to dolejcie wody i dalej mieszajcie. Możecie dosypać cukier do słoika lub bezpośrednio do garnka z mlekiem. Teraz już tylko pozostaje mieszać i zaczekać, aż się zagotuje. Kiedy to nastąpi, możecie zmniejszyć moc ognia (na czymkolwiek gotujecie) stale mieszając, żeby się nie przypaliło, nie przywarło, i nie zrobił jeden wielki glut.

Całość gotowania budyniu powinna zająć wam nie więcej jak 20-28 minut wraz z przygotowaniem wszystkich mieszanek i gotowaniem.

Smacznego❗?

Poza tym, że zrobiłem budyń, oglądaliśmy również film pod tytułem „Miłość do kwadratu”. Oczywiście, tytuł jak i cały film, był dość oklepany i na Netflixa wrzucony na chwilę przed walentynkami właśnie po to, aby zamieszać i zachęcić ludzi do obejrzenia tego filmu. Nie wiem, czy kochankowi podobał się on, ponieważ sprawiał wrażenie, jakby oglądał go kolejny raz, choć zapewniał, że wcale tak nie jest.

Lista przystanków / rozdziałów (zakładek) w podcaście:

00:00 – POWITANIE.
00:14 – POLECAM SŁUCHAĆ NA SŁUCHAWKACH.
01:40 – WIZYTA KOCHANKA I JEGO PAMIĘĆ.
02:15 – OSTATNIE PREZENTY.
03:14 – MOJE PODEJŚCIE DO KUPOWANIA PREZENTÓW.
04:40 – PREZENTY NA WALENTYNKI.
06:30 – BUŁECZKI MAŚLANE.
07:43 – „MIŁOŚĆ DO KWADRATU” – NETFLIX
08:25 – MOJE PRZYGOTOWANIE DO WALENTYNEK Z KOCHANKIEM.
10:33 – INFO O MOIM EKSPRESIE I PARZENIU KAWY.
13:20 – DALSZA CZĘŚĆ PRZYGOTOWAŃ DO WALENTYNEK.
18:24 – PODZIWIAM WYKSZTAŁCENIE I UMIEJĘTNOŚCI KOCHANKA.
20:01 – KONTYNUUJĘ OPOWIADAĆ O MOIM PRZYGOTOWANIU WALENTYNEK.
22:01 – PO WALENTYNKACH ROBIŁEM Z KOCHANKIEM..
23:41 – CZEGO POTRZEBUJESZ DO BUDYNIU❓
25:45 – ZACHĘCAM DO ROBIENIA ZAKUPÓW.
27:46 – JAK ZROBIĆ BUDYŃ❓?
31:55 – PODPOWIEDZI NA SPĘDZANIE CZASU NIE TYLKO WALENTYNKOWY. ?
33:43 – NETFLIX TANIEJ❓
35:55 – PORZĄDKI W PLIKACH NA DYSKU ZEWNĘTRZNYM.
37:47 – DLACZEGO NIE UŻYWAM MUZYKI W PODCASTACH❓?
39:43 – POSTPRODUKCJA.
40:17 – DLACZEGO ZACHĘCAM DO UDZIELANIA SIĘ I CO JEST NAJWAŻNIEJSZE❓?
41:36 – PLAN NA DALSZY ROZWÓJ PROJEKTU.
42:18 – ILE CZASU POTRZEBUJĘ DO PRZYGOTOWANIA WPISU DO PODCASTU❓
42:48 – KOŃCZĘ ROZGADANĄ TREŚĆ.
43:10 – TAJEMNICA O EDYCJI PODCASTÓW.
43:55 – PODSUMOWANIE.
44:44 – ZACHĘTA DO WSPIERANIA MNIE.
44:57 – PAAAAAAAA… ✋

Materiał na Netflixie znajdziecie bardzo łatwo. Wystarczy .

SAY NO TO HATE

3 thoughts on “Jak zrobiłem walentynki❓🤔 Podrzucam prosty i tani pomysł.

 1. Maks

  Co się stało, że tak nagle (tzn. bez żadnego uprzedzenia) przestałeś publikować? 🥺

  1. Wspomnienia Geja

   Przecież uprzedzałem na live’ach.. wyjaśniłem jak teraz żyję i co jest powodem braku publikacji.

   Ba! Nawet powiedziałem co zmieni moją sytuację i stąd też dałem się namówić na Patronite (https://patronite.pl/WspomnieniaGeja), bo by zachować transparentność przekazywanych od Ludków pieniędzy.

   Im szybciej będę miał laptop, tym szybciej wrócę do podcastów i pisania. Na razie to jest niemożliwe. 😔

 2. BoxLunch

  Great content! Keep up the good work!

Co Ty o tym sądzisz❓? Twoja opinia: