fbpx

Psia ? kupa ? L.G.B.T. na trawnikach w Warszawie.

psia-kupa-lgbt-na-trawnikach-w-warszawie

Zauważyłem posty, które w moim mniemaniu, nie mają się jakkolwiek wobec tego, jakże głośno wykrzykiwanego chronienia dzieci przed kupą L.G.B.T.+.

Mam na myśli post publiczny, znajdujący się na stronie Krzysztof Dyląg,udostępnionego przez Pana Mariana Chudygo w grupie Dyskusje Na Każdy Temat. Piszę i wspominam o tym w podcascie, ponieważ posty są publiczne, zatem nie ma tutaj zastosowanie praw mówiących o odtajnianiu prywatnych publikacji.

Na ten wpis trafiłem przypadkiem, z jednej z grup L.G.B.T., gdzie został post udostępniony z zapytaniem, co członkowie na ten temat sądzą. Przeklikałem sobie wszystkie źródła, trafiłem na wszystkie miejsca, aż do strony o nazwie Krzysztof Dyląg, gdzie Pan Jakub Perkoski z Warszawy – tak się przedstawił Pan, który opowiada w minutowym filmiku o tym, jak należy chronić dzieci przed kupą L.G.B.T.. Na temat prawdziwości danych osobowych nie będę prowadził rozważań, choć budzą moje wątpliwości. Mieliśmy już bezdomnego z Warszawy, który oddał Rydzykowi dwa wypasione Mercedesy i zmarł.

Niemniej jednak, sytuacja jest ważna i poważna. Już nie o tyle, że obraża ludzi o odmiennej orientacji, a dlatego, że Pan Jakub nawołuje do kupowania gadżetów w formie flagi na kijku drewnianym lub plastykowym – w materiale, który obejrzałem, nie ma informacji o użytych materiałach z których są produkowane owe flagi ?‍♂️ – następnie wbijając te flagi w psie kupy pozostawione najczęściej przez psy ?, których to właściciele nie posprzątali i dalej leżą na trawniku, przykładowo w centrum miasta.

Jak do tego mam się ja❓

Uważam, że produkcja kolejnych śmieci – umówmy się, żyjemy w czasach, kiedy przynajmniej raz w życiu młodzi ludzie (czyli tacy do 35 lat) słyszeli o tym, że zaśmiecamy planetę na potęgę, choć nie jest to potrzebne czy konieczne do funkcjonowania. Jest to najistotniejsza kwestia moim zdaniem, ponieważ Pan Jakub wycierając sobie gębę społecznością L.G.B.T.+ reklamuje produkcję śmieci twierdząc, że tak ochroni dzieci przed kupą psią, w domyśle ludźmi o odmiennej orientacji.

Jeśli Pan Jakub, Pan Marian, Administrator/zy strony Krzysztof Dyląg oraz osoby komentujące, że jest to dobry pomysł, uważają, że wzmożenie produkcji śmieci oraz wbijanie tęczowych flag w kupę psią załatwi sprawę i jakkolwiek pomoże dzieciakom – bo taka pada argumentacja – w uchronieniu ich przed wdepnięciem weń, to osoby te są w błędzie. ?‍♂️

Jakie będą skutki takiej akcji❓

  • Ludzie będą kojarzyć tęczową flagę z jakimś debilizmem, utrudniającym korzystanie z zieleni miejskiej. Umówmy się, niewiele osób potrafi samodzielnie myśleć i już poddenerwowani akcjami z tęczowymi flagami, będą mieli mylne wrażenie, że jest to kolejna akcja prowadzona przez społeczność L.G.B.T.+ co jest nieprawdą. A weź to potem wyjaśnij chociaż jednemu takiemu, że to nie tak, jak mu się wydaje..❗?
  • Wzmożone produkowanie śmieci. Tych flag, które zostaną zakupione i wbite w psią kupę, leżącą na trawie nie będzie można jakkolwiek użyć ponownie. Jest to przedmiot jednorazowego użytku.
  • Wbite flagi mogą spowodować uszczerbek cielesny dzieci właśnie, które Pan opowiadający twierdzi, że chce chronić.

Co zamiast wbijania chorągiewek❓

Jeśli osoby chcące chronić dzieciaki przed kupą, to przede wszystkim należałoby nie mieszać i nie wycierać sobie gęby osobami o odmiennej orientacji. Nie należy mieszać tych tematów, bo zaręczam, że te gówna pozostawione po zwierzakach, to czyn osób heteroseksualnych, jak i nieheteronormatywnych osób. Szok❗ Osoby heteroseksualne, również nie sprzątają po swoich zwierzątkach domowych, które wyprowadzają. ?

Jeśli widzisz, że sąsiad nie sprząta po swoim psie, to zrób tych kilka kroków, poproś, aby posprzątał, najlepiej przy tobie w trybie “teraz, już”. Jeśli nie ma torebki na odchody, które w większych miastach są dostępne w ograniczonej ilości nieodpłatnie, to wręcz gazetę, czy nawet foliówkę wyciągniętą ze śmietnika. Chodzi o to, aby zawstydzić i pokazać takim osobom, że sprzątanie jest czymś normalnym i wyciągnięcie kawałka śmiecia w sytuacji braku odpowiedniego sprzętu na kupę ? nie zwalnia z obowiązku sprzątania po swoim psie ?.

Naturalnie, można spotkać się z oponowaniem, nawet agresją. Trzeba jednak spokojnie wytłumaczyć, edukować. Często zajmuje to kilka chwil, zdań. Sąsiad/ka początkowo nawet obrazi się, lecz po jakimś czasie, kiedy przetrawi to w myślach zacznie sprzątać i będzie ok. Jest to sprawdzone na przykładzie własnym. Poświęciłem łącznie sąsiadom kilka godzin swojego czasu, lecz w końcu mam prawie czyste trawniki.

Tak się “walczy” o dobro dzieci i nie tylko zresztą. Trawnik bez psiego gówna, to wiele korzyści, nie tylko dla dzieciaków. Ułatwia pracę osobom utrzymującym czystość, rodzicom, którzy nie muszą pilnować tak szczegółowo swoich pociech, przed wdepnięciem dziecka w kupę ?. Dorośli też mogą zapomnieć.

Następnie pozostaje sprzątanie tychże kup – nie ma kupy, nie ma problemu. Ogranicza to również produkcję śmieci, takich chorągiewek, czy czegokolwiek innego, co zostanie zbędnie wymyślone.

Jeśli wszystko powyższe zawiedzie, to trzeba angażować straż miejską oraz policję. Może zamiast wystawiać mandaty za brak maseczki, nieuzasadnione używanie środków przymusu bezpośredniego i karanie za przepaloną żarówkę w aucie, czy jakikolwiek inny wymysł, który nie jest koniecznością do wypisywania mandatu, zajmą się właśnie pilnowaniem takich srajtków, którzy nie sprzątają. Jest to przecież zaśmiecanie przestrzeni publicznej. Są przepisy umożliwiające wystawienie mandatu, jest to uzasadnione i zdecydowanie bardziej się przysłużą służby utrzymywane z podatków płaconych przez podatników.

Tak, zdaję sobie sprawę, że to trochę takie rozważanie na temat tego, że “twój ból jest lepszy niż mój”.. lecz weźmy sytuację w całości i pomyślmy. Lepiej, aby funkcjonariusz publiczny pouczył – często już to daje spory rezultat – takiego drobnego rzezimieszka czy żeby nadużywał nadaną mu władzę, aby stosował nieuzasadnioną przemoc wobec innych❓ Lepiej posprzątać po psie, czy wbijać przedmioty w glebę wzmagając nienawiść wobec osób o innej orientacji, niż hetero tłumacząc to dobrem dzieci❓

Linków nie pozostawiam, celowo. Nie chcę, aby takie materiały krążyły w internecie, które prezentują treść “grzecznej nienawiści” budowanej przez osoby nie rozpatrzają spraw perspektywicznie. Uważam, że ten klip / filmik jest jedynie kampanią reklamującą i zachęcającą zapaleńców anty L.G.B.T.+ do kupowania i realnego wyrządzania szkód dzieciom i środowisku z czym się nie zgadzam, gdyż jest to żerowanie na braku wiedzy osób wyrażających zainteresowanie taką akcją, która ma jedynie na celu pokazanie i stworzenie przeświadczenia, że osoby o odmiennej orientacji czy też tożsamości płciowej, są tymi złymi. Tyle ode mnie.

Podcast znajdziecie tutaj:

Zapraszam do grup L.G.B.T.+ Polska i L.G.B.T.+ Wielkopolska, których jestem administratorem. ?

SAY NO TO HATE

Co Ty o tym sądzisz❓? Twoja opinia: