fbpx

Jakie są tajemnice szklanki w moim sklepie❓?

tajemnice-szklanki-ze-sklepu-wspomnieniageja-com

Rękodzieło na prawdę jest jakie trudne w wykonaniu❓ Jak zrobiłem szklankę, którą sprzedaję❓ Ile czasu zajmuje wykonanie ciekawego napisu❓ Czy jest to trudne❓? Nie wiesz❓ Zapraszam do wpisu ?.?

Chcąc możliwie prosto, gładko i przyjemnie przejść przez powyższe kwestie, chciałem wyjaśnić, że to Wy – moi odbiorcy – mnie do tego zmusiliście❗? Zaczęło się od wiadomości, a nawet maili, że chcielibyście coś ode mnie. Prosiliście, o jakiś gadżet, a ja jestem zwolennikiem wręczać cokolwiek, co będzie miało swoje zadanie, rolę, będzie użyteczne. Nie lubię wręczać zbędnych bibelotów, które będą jedynie zbierały kurz, wystarczy, że chińskie cuda zalewają rynek tak bardzo, że 80 procent z tego wszystkiego, co ludzie zamawiają i otrzymują, ląduje w koszu na śmieci ?.

Teraz odpowiem na pytania, które najczęściej zadajecie mi w związku z ogłoszeniem prowadzonej przeze mnie sprzedaży.

Czy wykonanie szklanki jest bardzo trudne❓

Wszystko zależy od człowieka, jego zdolności manualnych, posiadanych narzędzi, umiejętności wizualizowania oraz planowania projektu. Wszystko brzmi błaho, lecz każdy etap jest niewiarygodnie ważny. Od początku, jakim jest pomysł, przez planowanie, rysunek, przymiarki szablonu, następnie przygotowanie butelki, a potem wykonanie wzoru na butelce procesem zwanym grawerowaniem.

Niektórzy mogą mieć trudności z przebrnięciem przez wszystkie te procesy. dla mnie nie jest to szczególnie trudne. Po prostu włączam muzykę, odprężam się i działam. ?

Jak wykonałem moją szklankę❓

Pierwszym był pomysł. Potem musiałem pozyskać dobrej jakości butelki, które mogłem użyć do wykonania projektu. Następnie, zabrałem się do działania i mój proces wykonania szklanki z surowca wtórnego, wygląda następująco:

  1. Cięcie – musiałem naciąć butelkę, aby właściwie rozpołowić butelkę.
  2. Separacja – w tym momencie metodą nagłej zmiany temperatury, oddzieliłem właściwą część szklanki od szyjki butelki.
  3. Tępienie – krawędzie przyszłej szklanki po wykonaniu separacji są ostre, a nie chciałbym, aby stała się komuś krzywda podczas korzystania ze szklanki.
  4. Zdobienie – to właściwy etap wykonywanego przeze mnie wzoru.
  5. Mycie – po zakończonym grawerowaniu należy umyć szklankę z pyłu, który powstał w procesie zdobienia.
  6. Weryfikacja – muszę się upewnić, czy efekt jest taki, jaki zamierzałem osiągnąć. Oczywiście, żadna ze szklanek nie będzie identyczna i na tym polega cała magia hand made, dlatego tak bardzo mnie to urzekło.

Jeśli wolisz zobaczyć, jak to wygląda to w skrócie, to zapraszam na mój kanał – materiał poniżej. ?

Proces produkcji szklanki w wielkim skrócie.

Ile czasu zajmuje wykonanie ciekawego napisu❓

Czas finalnej realizacji zależy od:

  • złożoności wzoru, jaki ma zostać wykonany,
  • doświadczenia artysty,
  • używanych narzędzi,
  • stanowiska.

Mnie powyżej prezentowana szklanka zajęła ponad 3 godziny, lecz jest to związane też z ustawianiem telefonu, aby móc pokazać jak to robiłem. Starałem się o to, aby była możliwość prezentacji wideo, ponieważ zdjęcia, może wrzucić każdy, wszędzie, nawet kradzione. Ja pokazuję produkt, który robię sam, robię ręcznie i mam go już w tym momencie, nie muszę czekać na pośredników, aż wykonają i mi przyślą. ?

Jeśli zechcesz nabyć jedną z pięćdziesięciu szklanek, w limitowanej edycji, to zapraszam do mojego sklepu, który jest przeze mnie utworzony na blogu. Dla ułatwienia jej znalezienia, załączam omawianą przeze mnie szklankę poniżej.

SAY NO TO HATE

Co Ty o tym sądzisz❓? Twoja opinia: