fbpx

Dziś o wielu sprawach dlatego nie wymienię ich wszystkich i mam sponsora❗?

dzis-o-wielu-sprawach-dlatego-nie-wymienie-ich-wszystkich-i-mam-sponsora

Bardzo tęskniliście za moim głosem i tym, co mam wam do powiedzenia. Naprawdę nie spodziewałem się takiego uwielbienia mojego głosu. Mam całkiem inne zdanie na jego temat. ? Ważne jednak jest to, że wy lubicie, wam pomaga mój głos i treść. Najważniejsze chyba jest to, że mam o czym mówić, bo głowa jest cały czas pełna tematów do realizacji. Skrót myślowo-tematyczny, bo głównymi tematami, o których mówię, są: urodziny, zmiany na blogu, zmiany w moim sklepie, zbiórki, linki, social media, dlaczego prowadzę social media.

Dla ułatwienia stworzyłem dla was znaczniki czasowe na Jutubie, które pomogą mi również tutaj, aby spróbować przybliżyć moje ponad 47 minut mówienia do was. ?  

00:05 – PRZYWITANIE. ?
Jak zawsze, mówię i piszę do was Ja, czyli Wspomnienia Geja.

00:16 – SPONSORZY. ?
Do tego materiału początkowo planowałem i przedstawiłem dwóch sponsorów (donejtorów), lecz ostatecznie uznałem, że wszystko, co dobre, szybko się kończy i dlatego w tej publikacji dowiedzieliście się o jednym sponsorze, a w kolejnym będzie czas na drugiego sponsora. ? 

00:50 – NA CO WYDAŁEM OSTATNIE DAROWIZNY❓?
Wyjaśniłem wam, na co wydałem pieniądze, które ostatnio mi wpłaciliście. Kasa poszła na pokrycie części czynszu i abonamentu.

01:11 – PRZYSZŁOŚĆ PROJEKTU.
Naturalnie, rozwijam się, a wraz ze mną projekt. Dlatego też przypomniałem wam o tym. ?

01:30 – KOCHANEK POMÓGŁ MI WYPŁACIĆ PIENIĄDZE ZE ZRZUTKI.
Niestety, PayPal nie pozwolił mi wyciągnąć wcześniej pieniędzy, do momentu, kiedy nie uzbierałem całości. Dlatego też poprosiłem Kochanka o to, aby dopłacił do wypełnienia puli i wtedy PayPal umożliwił mi opcję wypłacenia pieniędzy na konto. Naturalnie, dalej możecie wpłacać na zrzutkę „CO ŁASKA”, bo jest ona aktywna i chyba już tak ją pozostawię. ?

02:35 – NA CO WYDAŁEM „CO ŁASKĘ”❓?
Wszystkie pieniądze, jakie udało się zgromadzić, po umniejszeniu sumy dopłaty przez Kochanka, przeznaczyłem na opłatę części czynszu i abonamentu. Nic mi nie zostało, dlatego staram się zarobić pieniądze i zbieram dalej pieniądze. ?  

03:00 – PRZYCISK NA STRONIE „PRZEKAŻ DAROWIZNĘ”.
Miałem wam o tym, że jest na blogu po prawej stronie (na komputerze) lub na dole (na telefonie) przycisk umożliwiający wpłacanie mi pieniędzy w ramach wsparcia.

04:56 – JAKIE SĄ CELE DONEJTÓW❓?
Na ten moment ustawiłem kilka celi donacji, a są to:
• na pokój,
• na rachunki,
• na jedzenie,
• na bloga,
• inne.

06:00 – MAM URODZINY DLATEGO ZACHĘCAM DO WPŁACANIA PIENIĘDZY. ?
Dokładnie tak❗? Za kilka dni mam urodziny. Staram się, pracuję, nie lenię.. dlatego proszę o wsparcie również finansowe. Jako karty z argumentem nie do przebicia pozwoliłem sobie użyć urodzin, które nie są dla mnie szczególnie ważne, lecz jest to powód do umilenia mi chwili życia i spełnienia chwilowego spokoju o to, że nie skończę przykładowo pod mostem.

06:19 – NEWSLETTER.
Wysłałem już kilka maili z newsletterem, ci, którzy się jeszcze nie zapisali, mogą to zrobić w dowolnym momencie. Zachęcam do zostawiania kontaktu, bo kto wie, co się stanie, jak social media padną i nie będziemy mieli kontaktu❓? Ja wolałbym nie, dlatego nie stawiam wyłącznie na jednej formie komunikacji. ?

08:49 – ZMIANY, JAKIE WPROWADZIŁEM NA FACEBOOKU I TWITTERZE.
Zmieniłem okładki strony na Facebooku i na Twitterze, ponieważ wcześniejsze nie były dostosowane do urządzeń mobilnych (nie było widać całej treści) i odświeżyłem troszkę jej wygląd przy okazji. ?

09:11 – POPRAWIAM TEKSTY NA BLOGU.
Tak, jak zapowiadałem, tak też działam. Poprawiłem kolejne teksty na blogu. Najpierw skupiam się na samej treści, ponieważ to ona jest najważniejsza. Niektóre grafiki również zmienię, lecz to w dalszej przyszłości. ? 

09:55 – JESTEM ZASKOCZONY SIŁĄ MOJEGO GŁOSU. ?
Zacząłem od bloga i tak raczej chciałem sobie pisać.. bo to mi wychodzi, potrafię i wiem o tym.. głos mam przeciętny, dlatego nie sądziłem, że tak bardzo zechcecie mnie słuchać i będziecie prawili mi tyle komplementów, a tym bardziej że będziecie się dopominać i prosić o więcej, bo przykładowo skończyliście słuchać już wszystkie.. ?

11:08 – TRANSKRYPCJA WPISU „JESTEM CAŁKIEM NAGI, ŚWIEŻO PO PRYSZNICU„.
Wpis ten w całości przepisałem z podcastu. Jest to jedyny taki wpis u mnie na blogu. Pierwszy wpis miał odwrotną formę – najpierw go napisałem, a potem spróbowałem nagrać dla was wersję lektorską, co wyszło tak sobie.. ?‍♂️

11:53 – ZMIANY WYGLĄDU BLOGA.
Planuję zmienić wygląd mojego bloga, bo mi nie odpowiada do końca to, jaki jest i jak to tu wszystko działa.. Oczywiście, nie zrobię tego od razu, bo nie stać mnie teraz na to, aby przysiąść i napisać sobie motyw dla WordPress, nieodpłatne testuję i są takie sobie. Zawsze jest coś, co strasznie mnie „uwiera” i wolę jednak pozostać przy tym, bo w tym motywie irytuje mnie raptem kilka rzeczy, które nie są tragiczne.

Napisanie szablonu w moim przypadku trwałoby około 2 miesiące, na co nie mam czasu, żeby się oderwać od wszystkiego i usiąść pisząc sobie kod szablonu. Dodatkowym aspektem jest to, że wprowadzanie zmian w ten szablon nic nie da, ponieważ przy pierwszej aktualizacji, moje poprawki znikną, bo wszystko będzie „załadowane na nowo” przez pliki z aktualizacji. Pozostaje też kwestia tego, że teraz nie muszę się szczególnie zastanawiać nad błędami, bo odpowiedzialni są inni ludzie, a kiedy sam napiszę kod, wszystkie błędy będę musiał poprawiać samodzielnie.

Więc jeszcze będzie ten motyw, który ostatecznie nie jest przecież zły. ?  

15:47 – NOWOŚCI W SKLEPIE❗
Mam w planach wprowadzić sporo zmian. Produktów i usług, lecz nie chcę tworzyć czegoś, co jest nietrwałe i kazać wam płacić za coś, do czego sam nie mam przekonania. Nie jestem pato-influ, żeby kazać wam – moim followersom, subskrybentom, czytelnikom i słuchaczom – kupować cokolwiek, każdy badziew, tylko dlatego, że ja będę miał jakieś pieniądze z tego. No, u mnie tak nie ma i nie będzie❗?‍♂️ Wolę zarobić od każdego z was po złotówce „na czysto” niż później gryźć się z sumieniem, że wcisnąłem gówno.  

17:39 – SPOTKANIE ZA DONEJTA❓?
Ostatnio jeden z followersów zapytał mnie o to.. Istotnie, zaproponowałem taką formę. W końcu nie widzicie mnie, nie wiecie kim jestem.. a spotkanie przy kawie mogłoby wam pomóc, w końcu pytaliście o taką możliwość, a mnie również, bo miałbym jakieś pieniądze dla siebie, żeby opłacić to wszystko. ?

18:36 – CZEGO NIE WPROWADZĘ W SKLEPIE❓
Nie będę wprowadzał gówien, co do których nie mam przekonania. Jeśli czegoś nie przetestuję, nie sprawdzę, to nie zaoferuję tego.

20:01 – DLACZEGO NIE LUBIĘ I NIE SZANUJĘ PATO-INFLU❓?
Ponieważ są to napompowane bezosobowości, które robią wszystko dla pieniędzy i swoich ludzi (followersów / subskrybentów) mają za bankomaty bez mózgu, które tylko płacą, jak tamci krzykną, że tak ma być. Ja nie jestem taki, nie zgadzam się i nie będę tak robił.

21:45 – PRETENSJE KOCHANKA.
Kolejne pretensje Kochanka o to, że mam miliard pomysłów na zarabianie, a nie zarabiam.. Owszem, mam pomysły, lecz na wiele rzeczy trzeba kasy, żeby coś zarobić – taki pojebany paradoks. ?‍♂️

22:11 – SPOSOBY NA ZARABIANIE PRZEZ OSZUKIWANIE LUDZI. ?
Nie chcę się bawić w szybkie zarabianie, które polega na wciskaniu i oszukiwaniu innych, żeby samemu zarobić. Wolę jasno powiedzieć, że potrzebuję pieniądze i znajdują się ludzie, którzy mogą mnie poratować groszem. W końcu kiedyś sam pomagałem dziesiątkom ludzi w swoim życiu.

22:57 – KOGO CHCĘ MIEĆ WŚRÓD FOLLOWERSÓW / SUBSKRYBENTÓW❓?
Ludzi, którzy mnie rozumieją, przynajmniej w większej części kwestii. Nie chcę się „napychać” ludźmi, których muszę ciągle edukować i tłumaczyć życie. Nie ma czasu na to, ochoty, a na prowadzenie wolontariatu mnie nie stać, bo sam potrzebuję kasy.

23:50 – TĘSKNICIE ZA MNĄ. ?
Okazało się, że bardzo, bardzo mocno za mną tęsknicie. Dopytywaliście kiedy kolejny podcast.. Niektórzy z was, nawet nowi, trafiliście na mnie i pisaliście, ze już wszystko wysłuchaliście i wyczytaliście i chcecie więcej.. – jest to tak miłe, że mowę mi odjęło i jak shake: zamroziło mi mUSK ?❗? Niestety, pomimo wielu chęci, tematów i wszystkiego, nie mam wystarczająco finansów, aby na spokojnie siedzieć i dla was tworzyć. Stąd moje prośby o pieniądze i pomoc w pisaniu komentarzy, udostępnianiu postów i i i.. Kiedy projekt, czyli moja praca, rozkręci się, to będę w stanie utrzymać się z tego, co lubię robić i będę robił to częściej, dlatego, jeśli chcecie więcej i więcej.. – spoko, ale pomóżcie mi zacząć zarabiać bez waszego finansowania. ?

24:20 – PODCAST BEZ TRANSKRYPCJI.
Podcast miał być bez transkrypcji… ale jak już się tak rozpędziłem, że już mam połowę rozpisaną, to nie potrzebna jest transkrypcja podcastu, bo treść jest wystarczająco opisująca to, co powiedziałem.

24:47 – CO TYDZIEŃ STATYSTYKI NA STORIES.
Jesteście ciekawi moich wyników, cyferek. Tak właściwie, to waszych cyferek, bo to właśnie WY słuchacie moje podcasty, czytacie mojego bloga, więc to są wasze wyniki, które wspólnie nam pomagają, bo mnie uda się zarabiać dzięki temu, że wam pomagam. Czyż to nie jest piękne❓? Wy widzicie jakie wyniki kręcimy, a do tego widzicie, ile pieniędzy od was otrzymałem w danym tygodniu.

Publikowanie wyników rozpocząłem trochę późno, ale uznałem, że to jest właściwy moment, jak już pomyślałem o tym. W końcu, po co mam wam odpowiadać, skoro możecie sobie zobaczyć u mnie na Instagramie w każdym momencie dane z poszczególnego tygodnia. ?

25:54 – NA CO WYDAŁEM PIENIĄDZE❓?
Mówiłem to już wcześniej. Widocznie powtórzyłem się. Jestem z wami szczery i chcę wiedzieć, na co wydaję podarowane mi pieniądze. Wydałem je na opłaty: pokój i abonament. Nie udało się zebrać całej kwoty, ale jakieś pieniądze zarobiłem + to, co od was dostałem i udało się❗?

26:32 – ZAROBKI Z ADSENSE. ?
Mówiłem o zarobkach ogólnie, że wielcy jutuberzy i bezosobistości nie mówią o tym, zasłaniając się zobowiązaniem. Fakt, nie wolno mówić o zarobkach, lecz powiedzenie o zarobkach ogólnie, niczego złego nie robi. Nic się nie dzieje, bo nawet jak by powiedzieć ile, za co się zarobiło, to i tak jest tak wiele czynników, które wpływa na te zarobki, że dwa identyczne projekty mogą zarobić różne sumy. ?‍♂️ Dlatego ja wam będę o tym mówił i basta (chyba że Google jakoś mi zagrozi, czy coś.. bo na ten moment jestem nieznaczącym kimś, więc nic mi nie robią). ? 

27:46 – POCZTA POLSKA DAŁA DUPY – LIST KILKANAŚCIE DNI❗?
Poczta Polska tak bardzo krzyczy i się awanturuje o ceny i jakość usługi.. a jak kupiłem znaczek on-line i wydrukowałem go w domu, żeby szybciej cały proces miał miejsce.. żeby nie stać w kolejkach i denerwować się przez innych.. to okazało się, że wysłałem 20.12 i coś, co miało iść 3 dni robocze.. dochodziło do ludzi nawet do 11.01 czy 13.01 już w 2021 roku❗? Przypominam, że paczka chyba do 5 kg w InPost kosztuje 11 PLN i dociera na drugi dzień (Naturalnie wspominam o kwocie samej usługi wysyłki. Sam znaczek pokrywa usługę pocztową, a nie kopertę i zapakowanie rzeczy z ograniczeniem gabarytu do 2 cm grubości)❗

29:16 – ZMIANA PROFILU NA INSTAGRAMIE.
Ja się zmieniam, a wraz ze mną, projekt. Pozmieniałem trochę mojego Instagrama. Nie będę usuwał postów, bo to nie o to chodzi.. Lecz bardziej ogarnę te piękne „zapisane storki”, które wiszą w kółeczkach, żebyście mieli więcej informacji. Do tego, zmieniłem trochę wersję publikowanych postów od JUŻ. ?

29:45 – DLA UŁATWIENIA STWORZYŁEM SZYBKIE LINKI. ?
Wielkie korporacje social media (Facebook, Instagram, Twitter, YouTube) nie potrzebują dodatkowego linkowania ich witryn, żeby istnieć w sieci. Irytowała mnie konieczność zostawiania wielu linków i tylko jedno miejsce na nie w takim BIO na Instagramie czy Facebooku. Dlatego stworzyłem własną stronę z linkami, gdzie znajdziecie obecnie 3 sekcje:
• najnowsza publikacja (wpis i podcast),
• moje social media (jakbyście nie znaleźli ich w dedykowanym menu ?) oraz grupy L.G.B.T.+ których jestem autorem i nienachalnie zapraszam,
• miejsca, w których możecie mnie wspierać finansowo.

Teraz jest zawsze jeden link w BIO i w postach będzie tylko konkretny link do publikacji BLOG / YT, żadne inne. ?

31:57 – KICHAM. ?

32:06 – MOŻECIE NAPISAĆ NA ZDROWIE. ?

33:17 – MUSZĘ POPIĆ (WODA). ?

34:36 – DLACZEGO NIE KORZYSTAM Z PATRONITE❓?
Dla mnie prowizja, jaką pobiera Patronite jest nieodpowiednią. Liczę każdy grosz, wiem, że wszystko trzeba rozliczyć i nie mam z tym problemu. Patronite jest dobry, dla takich pato-influ i ludzi, którzy mają gdzieś kasę, nie znają się i potrzebują, by ktoś inny za nich wszystko policzył.. U nich jest to dobra opcja, bo dostaje się rozliczenie PIT, które się wpisuje we własnym rozliczeniu podatkowym i po temacie.

Ja potrzebuję każdy grosz, więc im mniej zapłacę, tym więcej będę miał na opłaty. Rozliczyć swój PIT, potrafię. ?  

36:34 – CHCIAŁEM SIĘ WYGADAĆ. ?

36:47 – POPROSZĘ O DATKI NA URODZINY. ?
Jak już wcześniej wspomniałem, w związku z tym, że za kilka dni się starzeję.. poproszę o pieniądze. Prezent sam sobie opłacę (pokój i abonament).

37:24 – PROWADZENIE SOCIAL MEDIA, TO BIZNESOWO STRATA KASY.
Nie jest inaczej. Ja nie mam wielkiego konta, nie jestem zawieszką reklamową, więc też poświęcam czas, bo chcę mieć z wami kontakt i zatracam się w tym, lecz z punktu biznesowego, jest to strata pieniędzy, które mógłbym w tym czasie zarobić – przynajmniej potencjalnie.

38:54 – DLACZEGO NIE WRZUCAM CZĘSTO POSTÓW NA INSTAGRAM❓?
Ponieważ nie lubię wrzucać.. a posty mają być „przypominajką” o mojej publikacji, a nie kolejną fotą ryjca, nóg, czy tego, że piję kawę – takie rzeczy macie w moich MD oraz DM (niektórzy). Takie publikacje znikają po 24 h i nie ma wielkiego wstydu, a posty zostają ever, więc posty będą związane tylko z publikacjami. ?  

40:10 – ZNIKAM.

40:13 – PLANUJĘ ZROBIĆ KOLEJNY STREAM NA INSTAGRAMIE.
Ostatnio spodobało się wam, mnie również. Świetnie się bawiliście, ja równie bardzo dużo miałem radości, więc myślę, że to będzie dobry pomysł, aby zrobić takie wirtualne spotkanie w przyszłości.. ? Planuję.. knuję coś w tym kierunku.. na razie nie zdradzę więcej. ?

41:11 – SPOTYKAM SIĘ Z WAMI W REALNYM ŚWIECIE.
Nie robię tego często, nie robię zawsze, ale takie spotkania mają miejsce i cieszę się, że mogę was poznawać. ?

42:13 – BĘDĄ KOLEJNE PUBLIKACJE PODCASTÓW.
Pewnie, że będą❗ Nie martwcie się, nie zawieszam się i nie przepadłem. Staram się publikować wiele.. ale nie mam na wszystko czasu. Niestety. ? Będę robił to częściej i więcej.. ?

43:10 – WOLICIE BARDZIEJ CZYTAĆ CZY SŁUCHAĆ❓?
Ostatnio bardzo rozbujał się mój podcast, choć dalej nie wierzę, że mój głos tak wam się spodobał i chcecie mnie więcej.. ale spoczko. ? Nie zmienia to faktu, że bloga czyta zdecydowana większość, co widać po statystykach blog vs. YouTube. Jeśli jest inaczej, to wiecie co robić, choć jestem przekonany, że jednak pisane dobre teksty nigdy się nie znudzą i nie będą niechcianą treścią. ?

44:16 – PISZECIE DO MNIE Z PODZIĘKOWANIAMI ZA PODCASTY. ?
W ostatnim czasie sporo takich pozytywnych wiadomości od was otrzymuję i jest mi bardzo miło, że robię coś, co jest dla mnie i pomaga to jeszcze wam. Mamy taki piękny win-win. ?

45:20 – CHĘTNIE PUBLIKOWAŁBYM CZĘŚCIEJ WPISY I PODCASTY.
Bardzo bym chciał. Mieć zaplecze finansowe i zarabiać z tworzenia tyle, aby nie musieć prosić o pomoc was i tylko tworzyć. Dążę do tego, pracuję na to.. ale to jeszcze nie jest ten etap, dlatego tworzę jak mam chwilę, choć ostatnio pomimo braku czasu (powinienem robić inne rzeczy), publikuję dla was, bo uwielbiam was, a ponadto potrzebuję się wygadać. Mam dość i jakoś tak.. ?‍♂️

45:40 – BĘDĘ ZA WAMI BARDZO MOCNO TĘSKNIĆ. ?
Jeśli jednak sytuacja mi nie pozwoli na utrzymanie się z reklam i datków, będę mocno tęsknił za wami. Niestety, Jesteście dorosłymi ludźmi (moi odbiorcy wedle statystyk są przynajmniej w wieku 18+) i doskonale wiecie, ze do przetrwania, potrzebne są pieniądze. Bez nich nie ma możliwości siedzenia i tworzenia, bo trzeba coś jeść i mieć, za co i gdzieś mieszkać też trzeba.. Tworzenie czegokolwiek w internecie, będąc mieszkańcem ulicy czy mostu raczej nie jest możliwe.  

46:33 – CZY MOGĘ UTRZYMAĆ SIĘ Z SAMEGO BLOGA❓?
Jeszcze nie. Zarabiam po jeden lub kilka groszy dziennie, więc może będzie to kasa, która pomoże mi utrzymać bloga, lecz na utrzymanie mnie nie wystarczy i to jest pewne.

47:05 – ŻEGNAM SIĘ Z WAMI. ?
W tej publikacji to wszystko. Do usłyszenia / przeczytania następnym razem. Paaaaaa..

SAY NO TO HATE

3 thoughts on “Dziś o wielu sprawach dlatego nie wymienię ich wszystkich i mam sponsora❗?

 1. Maks

  Do 32:06 NA ZDROWIE! ?

 2. Mateusz

  Serio masz świetny głos, bardzo lubię Cię słuchać, mogę wtedy robić inne rzeczy (sprzątać lub robić kawę) oczywiście bardzo chciałbym się spotkać na kawę czy piwko, ale te jebane pieniądze… Sam za dokładnie tydzień się przeprowadzić muszę (już nie liczę który to raz). W poniedziałek muszę zapłacić zaliczkę 500 zł… Nie mam pojęcia skąd wezmę ?w piątek mam dopiero przelew…

  1. Wspomnienia Geja

   O rajciu❗
   W sensie.. miło mi, że jesteś kolejną osobą zadowoloną z tego, co dostarczam. ? Im więcej osób potrzebujących słuchania takiego mnie, tym bardziej mnie to motywuje do działania.. ?

   Nie wiem co mam ci poradzić w kwestii pieniędzy, czynszu. Sam jestem w ciemni❗?
   Daj znać, co się dzieje, że KOLEJNY RAZ musisz się przeprowadzić. O co chodzi❓ Co się dzieje❓?
   Nie obiecam ci, że będzie dobrze, bo UJ wie, jak będzie. ?‍♂️ Ja tego nie wiem. Niemniej jednak życzę ci tak, jak każdemu człowiekowi – jak najlepiej. ???

   (Naturalnie, nie musisz publicznie dzielić się takimi faktami, wiesz jak mnie znaleźć. ?)

Co Ty o tym sądzisz❓? Twoja opinia:

%d