fbpx

Wybory prezydenckie w 2020 roku.

wybory prezydenckie

Kto zasługuje na Nasz głos❓ Dlaczego warto iść na wybory❓ Czy jest to ważne❓ Jak to jest z tym byciem, czy niebyciem ideologią LGBT❓

Co sądzę o wypowiedzi Pana Andrzeja Dudy❓

Naturalnie, mowa tu o wypowiedzi Pana Andrzeja, gdzie jego wypowiedź została wyrwana z kontekstu. Często moje wypowiedzi są również podobnie obracane w podobny sposób. Wynika to najczęściej z tego powodu, że uważam swoich rozmówców za ludzi inteligentnych i to też dlatego staram się możliwie w pigułce podawać wiadomości / odpowiedzi. Niestety, pomimo tego, że nie ja zacząłem dany temat, to potem okazuje się, że do kilku zdań konieczne jest napisanie kolejnej epopei, aby wyjaśnić każdy aspekt, niuans. W przypadku prezydenta, nie mam zamiaru go w żaden sposób bronić, bo wypowiedział się tak celowo, aby wybuchła lub nie zapoznał się z przemówieniem, które mu napisano, albo i w ogóle nie przygotował się do wystąpienia.

Tak, czy inaczej, wydźwięk był jaki był, sztab w mojej ocenie jest do zwolnienia, jeśli przepuścili takie wystąpienie, a poza tym Pan Duda jest prawnikiem z wykształcenia, więc powinien zdawać sobie sprawę z tego, o czym mówi.

Niemniej jednak, tym razem, zgadzam się z nim, ponieważ osoby, które prowadzą powszechnie już nam znane w Polsce parady równości i inne okoliczne zgromadzenia / manifestacje, które niby mają na celu pokazanie nas – osób L.G.B.T. jako tych, własnie niedocenionych – tak na prawdę przez to, w jaki sposób wypowiadają się osoby, przemawiające, istotnie, można wnioskować, że nie ma to żadnego związku z miłością, równością i czymkolwiek pozytywnym. Najczęściej są to skandowane hasła, zachęcające do używania przemocy psychicznej bądź fizycznej. W takich okolicznościach, mogę się zgodzić z tym, co powiedział Pan Duda, że LGBT, to ideologia, bo tak własnie jesteśmy reprezentowani przez samozwańczych przedstawicieli naszej grupy. Mnie osobiście jest wstyd za coraz, to większą ilość tych parad, marszy, manifestacji i zgromadzeń, ponieważ nie ma to żadnego związku z głoszeniem rozwiązań, czy też miłością, a szkoda.

Oczywiście media, niczym rekiny, wyczuły swoją szansę, wielu ludziom nie chciało się w ogóle szukać informacji na ten temat i przyjęli hasło jako prawdę „LGBT, to ideologia” i tak przez kraj poszła kolejna fala hejtu i jadu, które są zbyteczne w tym miejscu.

Na kogo będę głosował❓

O kandydaturze Andrzeja Dudy:

Kandydatów jest wielu, lecz wspomniany powyżej przeze mnie, obecny jeszcze, prezydent Polski, nie otrzyma mojego poparcie, ponieważ nie rozwija naszego kraju, choć tak twierdzi. Publiczne media, za którą płacą podatnicy, jest bardzo pomocna w szerzeniu dezinformacji i podawania papki pro-PISowskiej, choć powinna służyć obywatelom, a tymczasem jest partyjnym narzędziem wypierania mózgów. Potencjalni wyborcy głównie oglądają kanały TVP jak i TRWAM. Jedną i drugą telewizję oraz radio, finansowane są głównie z naszych środków. Telewizja oraz radio TRWAM jest w rękach Pana Rydzyka, który też otrzymuje różnego rodzaju daniny ze skarbu państwa.

O kandydaturze Roberta Biedronia:

Pan Robert Biedroń, w którego bardzo wierzyłem z resztą, niestety, zawiódł jak to ładnie mówi polki i polaków – wiele razy minął się z prawdą tudzież skłamał. Został przyłapany na wielu z tych kłamstw, a ja nie oddam głosu na kogoś, kto kłamie, bo jednego kłamcę na fotelu prezydenckim już mamy. Z tego też powodu potrzebujemy zmiany, lecz nie na „mniejsze zło”, bo Pan Robert jest pro-L.G.B.T. z oczywistych względów i obiecuje śluby dla osób jednopłciowych oraz legalizację marihuany. Mnie żadne z tych argumentów nie przekonuje. Owszem, być może jestem za młody, aby ślub był dla mnie ważny, lecz każdego dnia widzę, słyszę o ślubach i rozwodach. One powinny być możliwe, równiez dla osób L.G.B.T. lecz z całym szacunkiem – mamy ważniejsze rzeczy do załatwienia❗

Co mi po możliwości zawarcia legalnego związku, jeśli jako osoba, człowiek, dalej nie będę miał dłuższej perspektywy życia, nie tylko w kraju, lecz na świecie, bo każdego dnia zabijamy klimat na potęgę❗ Wolę, aby w pierwszej kolejności zajęto się realnymi rozwiązaniami dla polepszenia klimatu i jakości życia, bo bez zmian, rodziny zarówno hetero jak i homo, są zagrożone❗ W takim tempie, nie będzie co pić, czym oddychać, zatem po co mi, czy osobom nieheteronormatywnym ślub, jak nie będzie czym oddychać❓?‍♂️

O kandydaturze Rafała Trzaskowskiego:

Pan Rafał Trzaskowski, może pochwalić się równie wielkim, jeśli nie większym portfolio kłamstw, niż Pan Biedroń. Obietnic, ponoć realnych do spełnienia, jako kandydat na urząd prezydenta Warszawy, złożył sporo. Do teraz nie wywiązał się z nich nawet wprost proporcjonalnie do czasu, jaki upłynął od momentu, kiedy objął fotel prezydenta Warszawy. Jak mógłbym zawierzyć komuś takiemu losy naszego kraju❓ Wstyd mi za lesbijki i gejów, którzy na różnych grupach, na portalu Facebook o głosowaniu na tego kandydata, że jest „cudownym misiaczkiem uwu” – cokolwiek ma to oznaczać. Widocznie kandydata oceniają wyłącznie po jego wyglądzie, a nie po niegodnych czynach polityka, choć sami głoszę, że wygląd nie liczy się, tak samo, jak słowa, a jedynie czyny. Nawet, jeśli mielibyśmy kandydata, o wyglądzie playboya, a nie miałby wiedzy, czy umiejętności do sprawowania władzy, to mojego głosu taka/i kandydat/ka nie otrzyma❗

O kandydaturze Krzysztofa Bosaka:

Pan Krzysztof Bosak zachowuje się i mówi, jak by doznał bardzo poważnego urazu kory mózgowej przez co wydaje mu się, że nagle zaczniemy funkcjonować jako niezależna, niepodległa nikomu i z nikim nie współpracująca wyspa. Niestety, nie mamy żadnego surowca, aby mieć podobną sytuację, jak Zjednoczone Emiraty Arabskie czy Japonia, gdzie moglibyśmy ogłosić zamknięcie się na współpracę z innymi państwami, co wedle jego planu miałoby nastąpić za jego kadencji. Choć nie jestem szczególnie obeznany w polityce, szczególnie tej, zagranicznej, to zdaję sobie sprawę z tego, że jako kraj wśród europy, nie znaczymy wiele. Bez naszego mleka i taniej siły roboczej, jaką stanowimy w europie, ludzie poradzą sobie. My, bez pomocy innych krajów nie będziemy mieli chociażby płynności finansowej, aby wypłacać bieżące zobowiązania.

Dodatkowo, uważa, że osoby L.G.B.T. są osobami chorymi i należy nas leczyć, więc wykazuje spore braki w edukacji, których wybaczyć osobie ubiegającej się na takie stanowisko, nie można. Wiele badań naukowych robiono dziesiątki lat temu, które udowodniły jasno, że orientacja nie jest chorobą. Ponadto, nie jest zakaźna w żaden sposób – zakładając, że wszyscy uczeni się mylą, a Pan Bosak ma rację. ?

O kandydaturze Władysława Kosiniaka-Kamysza:

Pan Władysław jest bardzo nieprzygotowany albo bardzo nie potrafi wypowiadać się inaczej, jak esejami, które są zbyteczne. W większości swoich wypowiedzi cytuje program partii, który będzie realizował zamiast udzielać odpowiedzi na pytania. Z działaniem oraz chęciami do tego, jest bardzo daleko. Poza tym, jeśli istotnie udałoby mu się otrzymać wystarczającą ilość głosów, aby objąć fotel prezydencki, to zabrakłoby mu możliwości do tego, aby odciąć pępowinę partyjną. Mamy prezydenta z partii PiS – wszystko konsultuje z prezesem partii, Jarosławem Kaczyńskim.

O kandydaturze Pawła Tanajno:

Pan Paweł Tanajno, jest zbyt nieopanowany, wulgarny i nieroztropny. Jest przedsiębiorcą i tak też się przedstawia, a zachowuje się jak małolat, który nie wie czym jest polityka, jak się ją uprawia, nie potrafi przewidzieć oczywistych zdarzeń oraz reagować na sytuację w jakiej się znajduje. Mam na myśli te słynne już manifestacje w stolicy, gdzie zachowanie policji, wykonujących rozkazy, zachowali się w przewidywalny sposób. Pan Paweł nie ma planu, nie potrafi zarządzać sytuacją na skalę pikiety, więc w jaki sposób miałby zapanować na skalę krajową❓ Sam przecież nie musi, lecz jako przedsiębiorca, powinien wiedzieć, że do zadań wymagających pewnej wiedzy, której się nie posiada, wypadałoby zatrudnić odpowiednie osoby, aby to ogarnęły. Ja nie zauważyłem, aby działania ze strony Pana Tanajno było jakoś szczególnie przemyślane, opracowane i że wszystko jest na swoim miejscu. Dodatkowo, swoją postawą, zamiast uspakajać i szukać sprzymierzeńców, to wzburza ludzi uzasadniając to chęcią podejmowania działania. Tak to nie działa i nie zadziała, niestety.

O kandydaturze Stanisława Żółtka:

Pan Stanisław Żółtek, może i ma szczere chęci, lecz brakuje mu wiedzy i klasy, aby ogarnąć tą całą polityczną chlewnię i reprezentować nasz kraj w świecie. Zdaję sobie sprawę z tego, że bardzo mocno Pan Duda nadszarpnął nasz wizerunek, jako prezydent, lecz teraz potrzebny jest ktoś, kto ogarnie wszystko i wyprostuje stosunki z innymi krajami, nie tylko w unii europejskiej, bo jest to dla nas ważne i nie stać nas na żaden polexit.

O kandydaturze Szymona Hołowni:

Pan Szymon Hołownia istotnie, nie ma doświadczenia politycznego – ok, zgadzam się z tym. Niemniej jednak obserwując jego działania, jakie wykonuje oraz reagowanie na wiele kwestii, powinniśmy, jako Wyborcy wziąć to jako jego atut❗ Pan Szymon nie układa się dla prywatnych zysków z politykami, a jedynie prowadzi rozsądne negocjacje. Mówi o tym już teraz. Ma świetne rozwiązania na wiele kwestii, nie tylko tych politycznych. Pomimo nieszczególnej sympatii wobec osób L.G.B.T., pamięta, że wyraża się o ludziach i zawsze robi to z szacunkiem.

Jak widać, brak zapuszczonych korzeni w polityce, są w jego przypadku in plus. Potrafi bardzo rozważnie określić priorytety spraw. Umie nauczyć się wielu rzeczy, robi to, nie tylko mówi o tym. Jest człowiekiem bardzo oczytanym, dzięki czemu wie, że sam nie musi się porywać na działania ogólnokrajowe – dobiera sobie odpowiednich ludzi i przydziela do odpowiednich zadań, dzięki czemu efekty są bardzo dobre i zauważalne.

Zgadzam się również, z Panem Szymonem w kwestii związków par jednopłciowych – na prawdę, mamy inne priorytety do ogarnięcia. Uważam, że najpierw powinniśmy się wyciszyć i przespać z tym wszystkim, wszyscy. Zacznijmy na spokojnie, od tego, żeby nie czuć potrzeby tłumaczenia się z tego, że należymy do którejś z mniejszości seksualnych. Jak już pisałem wyżej – bez czystej wody i świeżego powietrza, zbędne będą dla Nas legalizacje związków jednopłciowych, a dzieci nasze, czy nie, mogą mieć spore problemy z przetrwaniem przysłowiowego „jutra”.

Oczywiście Pan Hołownia nie jest jedynym, najcudowniejszym, kandydatem, lecz uważam, że jeśli miałoby się coś zmienić, to warto oddać na niego głos, co też zrobię.

Dlaczego trzeba iść na wybory❓ Jak bardzo jest to ważne❓

Ponieważ, jeśli nie wybierzesz ty, to wybiorą za ciebie inni. Jeśli by pomyśleć o tym, że większość wyborców, jaką mamy w kraju, to jest elektorat 50+, który respektuje to, co mówi się im w kościele oraz podatni są na manipulacje psychologicznymi zagrywkami, typu: „jak na my nie wygramy, to państwo upadnie” czy też „wszyscy kandydaci odbiorą wam 500+”, to istotnie, możemy przegrać decydując się nie głosować. Niegłosowanie oraz wybieranie „mniejszego zła” jest bardzo nieodpowiedzialne, lecz nie oddanie głosu, czyli nie spełnienie obywatelskiego obowiązku, uważam, że jest gorsze. Dlatego zachęcam, aby iść na wybory.

To w końcu jestem, czy nie jestem ideologią❓

Zdanie zostało wyrwane z kontekstu. Ponadto obserwując działanie grup niejako reprezentujących nas – ludzi LGBT – istotnie można określić jako ideologia. Identycznie można określić działanie PiS’u. Jako grupa polityczna, nawołuje do nienawiści, oszukują i kradną nasze pieniądze. Pomimo jasnego określenia kto oraz ile jakoś nikt nie potrafi, a raczej nie chce, nic z tym robić i jakoś takiego echa w mediach nie ma. Poza tym, przestańmy jako mniejszość robić z siebie ofiary. Jesteśmy przecież silni, to też działajmy, a nie walczmy, bo z walk nic nie wyniknie, a z działania jest szansa, że coś osiągniemy.

Oczywiście w formie podcastu przedstawiłem to tutaj:

Widzę, że podcasty oraz wpisy są dla Was ważne, więc będę starał się robić jedne i drugie. ?

SAY NO TO HATE

Co Ty o tym sądzisz❓? Twoja opinia: